WIELKI FINAŁ SEZONU W TORUNIU 30.09.201828/09/2018
WIELKI FINAŁ SEZONU W TORUNIU 30.09.2018

Cały emocjonujący sezon Pucharu Polski Pit Bike SM mogliście śledzić w niemal wszystkich branżowych mediach. Czas na wielki finał rozgrywek. Zapowiada się niezwykłe widowisko.

Decydujące starcie rozegra się w samym sercu Polski. Na toruńskim torze Awix Racing Arena na starcie ustawi się prawdopodobnie rekordowa liczba zawodników i zawodniczek, w tym kilku znanych zawodowców na co dzień uczestniczących w rywalizacji na najwyższym poziomie w wyścigach motocyklowych.

Podczas finału w Toruniu zobaczymy na przykład Marka Szkopka. Zawodnik, który za dwa tygodnie będzie walczył o tytuł Mistrza Polski w klasie superbike na niemieckim torze Oschersleben, najpierw wystartuje w Pucharze Polski Pit Bike SM. - Potraktuję to jako dobrą rozgrzewkę! - mówi Szkopek. - Pit bike to doskonałe narzędzie treningowe. Idealne do pracy z dziećmi, gdzie uczymy jazdy praktycznie od podstaw, panowania nad motocyklem, prawidłowej pozycji, precyzji jazdy, jak i dla zawodowców. Dla nas to świetne urozmaicenie treningu, dodatkowy kontakt z motocyklem i świetna zabawa. Cały sezon ścigałem się w Pucharze Polski Pit Bike SM, głównie by mieć porównanie na jakim etapie są moi podopieczni, ale nie ukrywam że za każdym razem stając na starcie zawodów cieszyłem się, jak małe dziecko. Tam jest świetny klimat, zawodnicy w różnym wieku, piękna historia. Kto nie wierzy ten ma ostatnią okazję do zobaczenia tego na własne oczy w najbliższą niedzielę.

Przypominamy, że kończący się sezon był przełomowy dla dyscypliny pit bike. Została ona zatwierdzona przez Polski Związek Motorowy, jako pełnoprawna dziedzina motorsportu w naszym kraju. Zawodnicy uzyskali licencje zawodnicze pit bike i co najważniejsze udało się obniżyć wiek startów wśród dzieci. We wcześniejszych latach na torach asfaltowych mogły ścigać się dopiero 12-letnie dzieci. Od tego sezonu poprzeczka ta została obniżona do 8 lat.

Wstęp dla publiczności tradycyjnie jest bezpłatny, a oficjalnie zawody rozpoczynają się o 13:00. Od samego rana będą trwały treningi i kwalifikacje dla zawodników.

Fani małych dwóch kółek, którzy nie czują się jeszcze na siłach by startować w zawodach, a chcą poczuć klimat motorsportu i potrenować na ciekawym obiekcie mają możliwość wziecia udziału w jazdach pokazowych w dwóch turach, dla dzieci i dorosłych. To oznacza, że można wziąć udział w 4-5 sesjach w przerwach między wyjazdami zawodników. Bez pomiaru czasu i klasyfikacji, zupełnie treningowo. Zapisy: otopit@otopit.pl

Puchar Polski Pit Bike SM 2018

Runda V, finałowa
30 września 2018
Awix Racing Arena, Toruń