PIERWSZY MINIMOTOCYKL DO FLAT TRACK'A NA ŚWIECIE OD SUNDAY-MOTORS14/09/2018
SUNDAY-MOTORS JUŻ W POLSCE!

1 czerwca odbyła się światowa prezentacja nowego minimotocykla, w stu procentach przeznaczonego do jazdy w wersji Flat Track. We wrześniu SUNDAY-MOTORS trafia także do polskiej sieci dystrybucji marki YCF.

Szalenie popularny w Stanach Zjednoczonych i wzbudzający coraz większe zainteresowanie na polskim gruncie Flat Track, teraz dostępny będzie na wyciągnięcie ręki. Promocję tej dyscypliny w Europie zapewnili w dużej mierze kierowcy z wyścigów motocyklowych, np. Rossi i Marquez. W segmencie minimotocykli to prawdziwa rewolucja.

Po kilkunastu latach doświadczenia francuski producent pit bike’ów: YCF, postanowił pod marką Sunday-Motors wypuścić ze wojej taśmy bardzo specyficzny i stylowy produkt przeznaczony do jazdy w uślizgu.

Sunday-Motors oparty został na bardzo dobrze znanych silnikach, wykorzystywanych w pit bike’ach. Do wyboru będą dwa modele: S 147 oraz S 197. Model S 147 został wyposażony w niezawodny silnik o pojemności 150 cc (stosowany między innymi w serii YCF PILOT F150), natomiast mocniejszy S 187 posiada również doskonale znany, chociażby z modeli YCF SP3, czterozaworowy silnik Daytona o pojemności 190 cc.

Modele przeznaczone są oczywiście do jazdy na nawierzchni szutrowej, między innymi na torach żużlowych czy mini-żużlowych, a więc nie dziwi fakt zastosowania 14 calowych kół z oponami o bieżniku typowym dla dyscypliny Flat Track. Tradycyjne, proste zawieszenie, szeroka kierownica, odpowiedni kąt główki ramy sprawiają, że jazda w uślizgu po owalu będzie niesamowitą przygodą. Tym bardziej, że motocykl nie posiada przedniego hamulca.

Dla zwiększenia bezpieczeństwa zawodników zastosowano zrywkę, która ma za zadanie zgasić silnik w momencie upadku. Zaprezentowane modele w większości zostały oparte na niedrogich częściach wykorzystywanych w pit bike, dzięki czemu koszty eksploatacji pojazdu będą nadal mini.

Trzeba również wspomnieć o nietuzinkowej stylistyce Sunday-Motors. Inspirowany tradycyjnym, amerykańskim wyglądem, na pewno nie zawiedzie swoich odbiorców.

https://www.youtube.com/watch?v=ljBt4fcCk74&t=3s